SZYBKI KONTAKT: +48 534 613 021
Femidea funpage Femidea Instagram

Prowadzenie ciąży Wrocław

Oferujemy kompleksowe prowadzenie ciąży w oparciu o najnowsze rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, jak również międzynarodowych towarzystw naukowych. Opieką otaczamy pacjentki w ciążach fizjologicznych oraz w ciążach powikłanych - obarczonych ryzykiem poronienia bądź przedwczesnego porodu.

W naszym Centrum można wykonać wszystkie niezbędne badania na poszczególnych etapach ciąży. Przeprowadzamy badania ultrasonograficzne oraz kardiotokograficzne (KTG). Na miejscu wykonujemy także badania laboratoryjne oraz dodatkowe badania prenatalne (NIFTY PRO/PANORAMA/VERAGENE). Wyróżnia nas profesjonalizm, zaangażowanie, empatyczne indywidualne podejście oraz najwyższej jakości sprzęt USG.

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym warto mieć godnego zaufania przewodnika, by mieć świadomość poszczególnych procesów. Oddaj się w ręce specjalistów, by zapewnić sobie i dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

Prowadzenie ciąży - jak wygląda?

Ciąża jest niezwykłym stanem, który wiąże się z szeregiem emocji i pytań. Internet nie da na nie rzetelnej odpowiedzi, dlatego każda ciężarna powinna mieć przy sobie godnego zaufania specjalistę, który przeprowadzi ją przez cały okres i rzetelnie oraz wyczerpująco wszystko wyjaśni. Kiedy wybrać lekarza prowadzącego ciąże? Najlepiej w momencie, gdy ciężarna uświadomi sobie swój stan. Zapraszamy wówczas do Femidea. W naszym Centrum we Wrocławiu pracują najwyższej jakości specjaliści, dla których położnictwo i prowadzenie ciąży to nie tylko praca, ale prawdziwa pasja. Oto, jak wygląda prowadzenie ciąży:

 1. Podczas pierwszej wizyty zakładana i wydawana jest karta ciąży, wykonywane są badania kontrolne, w czasie których lekarz ocenia stan pacjentki i płodu. Zlecane jest przeprowadzenie szeregu testów laboratoryjnych. Wszystkie niezbędne badania można wykonać w naszej placówce.
 2. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, zaleca się, by do 32 tygodnia, pacjentka odbywała wizytę kontrolną co 3-4tygodnie. W III trymestrze częstość wizyt ustala się indywidualnie, w zależności od potrzeb co 2-3tygodnie.

W czasie poszczególnych wizyt lekarz prowadzący zleca i wykonuje niezbędne badania, począwszy od USG, poprzez cytologię i badania z krwi.

Ciąża Wrocław - zakres usług

Kompleksowe prowadzenie ciąży we Wrocławskiej klinice Femidea obejmuje:

 • prowadzenie ciąży fizjologicznej
 • konsultacje i prowadzenie ciąż powikłanych m.in. cukrzycą ciążową, cukrzycą przedciążową,
  nadciśnieniem tętniczym, hipotrofią płodu i wieloma innymi
 • prowadzenie ciąż mnogich
 • nadzór nad rozwojem płodu
 • ultrasonograficzne badania prenatalne
 • laboratoryjne badania prenatalne – ffDNA – NIFTY/VERAGENE/PANORAMA oraz test podwójny –
  PAPPa i beta-HCG
 • monitorowanie KTG z analizą komputerową zapisu.

Dajemy kobietom coś więcej niż tylko badania. Każdy lekarz prowadzący ciążę oraz położna są po to, by zapewnić bezpieczeństwo, intymność i komfort naszym pacjentkom we wszystkich chwilach.

Położna w ciąży - od kiedy?

Opieka położnej jest niezastąpiona w trakcie porodu i już po przyjściu maluszka na świat. Warto jednak wiedzieć, że położna może wydatnie pomóc przyszłej mamie jeszcze zanim dziecko się urodzi. Po 21. tygodniu ciąży warto spotkać się z położną, by otrzymać odpowiednią edukację by stworzyć plan opieki przedporodowej, przygotować do porodu, karmienia piersią oraz połogu.

W Femidea zachęcamy pacjentki do odbycia 8 spotkań z położną, podczas których przyszłe mamy otrzymują wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania związane z fizjologią, ciążą, porodem, połogiem oraz opieką nad noworodkiem. Nasz zespół Położnych prowadzi zajęcia w kameralnych grupach w ramach szkoły rodzenia, a także na spotkaniach indywidualnych.

Prowadzenie ciąży Wrocław

Prowadzenie ciąży Wrocław - cennik

Stawiamy na transparentność, dlatego na naszej stronie można znaleźć szczegółowy cennik prowadzenia ciąży w naszym Centrum. Prywatna opieka medyczna w czasie ciąży to szereg bezcennych korzyści. Działamy na najwyższej jakości sprzęcie wszystkie badania można wykonać w jednym miejscu i czasie, a ciężarne mają komfort krótkiego okresu oczekiwania na badania wykonywanego o ustalonej godzinie, w estetycznie i komfortowo urządzonym gabinecie. Ponadto, na życzenie umożliwiamy wykonywanie pamiątkowych zdjęć i nagrań.

Lekarz prowadzący ciąże Wrocław - dlaczego my?

Oprócz zespołu wybitnych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa oraz nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, nasza placówka ma atuty, które może zapewnić wyłącznie prywatna opieka medyczna. To możliwość umawiania wizyt poza standardowymi godzinami, bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę, kompleksowość, czyli możliwość uzyskania pełnej opieki w jednym miejscu. Ponadto, specjalnie dla naszych pacjentek przygotowaliśmy podręczną kartę ciąży oraz materiały edukacyjne, które usprawniają kontrole w przypadku pojawienia się powikłań takich, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Starając się nieustannie szkolić i podnosić kwalifikacje, nie zapominamy o tworzeniu bezpiecznej i komfortowej atmosfery. Stawiamy na empatyczne i holistyczne podejście do każdej pacjentki.

Femidea - tutaj znajdziesz swojego zaufanego lekarza na czas ciąży! Pozwól się nam zaopiekować Tobą i dzieckiem. Odwiedź nas na ul. A. Słonimskiego 26/u02 (Wrocław Śródmieście).

Powrót  →